| MihaiCosty123 a întrebat:

Salut.
Azi am depistat la viteza de 130 km h îmi trepideaza volanul și schimbătorul puțin.
Care sunt cauzele?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Echilibrare roti, schimbatorul poate vibra din cauza ca masina e veche si folosita multi km pierde proprietati, mai grav e daca nu s-a schimbat niciodata uleiul din transmisie

| MihaiCosty123 explică (pentru mgtow):

Nu e veche
200 000 km

| sierra1 a răspuns:

Geometrie roți, echilibrare roți, anvelope deformate. Una din 3 - testează!

Răspuns utilizator avertizat
| Frank51 a răspuns:

Discuri ovalizate, cauciucuri uzate, și poate probleme la direcție.

| Holiday a răspuns:

Cea mai comuna cauza e dezechilibrarea rotilor. Mergi la o vulcanizare sa ti le echilibreze.

| Zuzu1991 a răspuns:

Ai o rajnita de masina si te astepti sa fie racheta

| MihaiCosty123 explică (pentru Zuzu1991):

Da mă audi 2007 190 000 km vrei sa fie cazan
Deștept mai esti

| Zuzu1991 a răspuns (pentru MihaiCosty123):

Poti sa ai si Ferrari cel mai jmeKer dintre cele mai jmechere, daca se comporta ca si cum nu are rar-ul la zi, tot o rajnita e
adica?!? ce crezi tu, ca un Ferrari nu se poate rablagii?!?

Răspuns utilizator avertizat
| Nick007e a răspuns:

Rotile trebuie echilibrate direcția făcută poate ai uzura la capete de bara sau pivoti...du-te la un service auto și dai o inspecție

| MihaiCosty123 explică:

Le strâng cu pistol pneumatic