| anonim1 a întrebat:

Salut, azi cand am intrat intr-u curte la tara mi-o frecat rezervorul pe ceva ascutit, se vede pe rezervor o urma de-alungul lui cum ai trage cu un cui.motorina nu curge nimic, am verificat. ce solutie sa pun ca sa astup? ceva lipici? mrs mult

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Kit auto este cea mai buna solutie daca esti sigur ca nu este spart, rezista la frecus, la apa, la diferentele de temperatura cald-rece, deci ar fi ok!

| BassHunter13 a răspuns:

Doamne ce raspunsuri! Pai in primul rand nu prea stiu de ce masina este vb! In general toate masinile trecute de anul 2000 au la rezervor un SCUT care apara Rezervorul! Sunt masini care au rezervor din plastic altele din metal altele din fibra de sticla! Dar stai calm daca pana acum nu a curs nici in picur de motorina nu te speria ca nu ii nimic gravsmug!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Dar zici ca nu s-o spart nimic. Pentru situatii grave poti sa folosesti un lipici BISON, care este pentru metal.Se poate folosi la lipitul chiuloasei, tevilor, etc.Este format din doua tuburi de lipici si trebuiasc amestecate aceste doua componente(o anumita cantitate) si poti lipi ca si cu sudura! Au am lipit asa o teava de gaz metan care a facut un por la mine in casa (cei de la gaz mi-au spus ce sa fac!).

| anonim1 explică:

Cred ca rezervorul ii din plastic, cam aasa ceva, nu i din metal.dar daca pun poxipol?

| BULANGIU96 a răspuns:

Hai ca iti zic eu...simplu,am avut acceasi problema (Doar ca la mine se scurgea motorina)
Da cu un strat de silicon(cauciucat) si gata... funcioneaza brici.
Eu si acum mai am rezervorul ala.Siliconul a tinut asa de bine incat nici nu a trebuie sa schimb rezervorulwinking
sper ca te-am ajutatwinking