| Anaonimul77 a întrebat:

Salut! Azi mi-am schimbat carcasa la cheie la un golf 4 (plasticul) și am văzut in bord ca mi se aprindea "Imobilizer activated". Am folosit cheia de rezerva și am scăpat de problema. După aceea am scos tot din carcasa noua sa pun înapoi in cea veche și am ajuns la concluzia ca nu mai merge închiderea și deschiderea din cheie. Ce pot sa-i fac?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

In acele chei se afla un chip care comunica cu calculatorul masinii, sa lase sa porneasca motorul.
Daca chipul ala nu-i, masina nu porneste.Banui ca asta stiai. Daca ai avut cheie de rezerva, de ce ai mai schimbat carcase ce spui?

Aia veche duo in casa undeva, foloseste doar aia de rezerva ce spui.Nu mai merge sa inchizi ce spui pentru ca nu mai ai baterie, comanda aia are o baterie, so fi dus aia, asa ca schimba si sigur va trebuie sa mearga.
Asta daca nu ai stricat tu pe acolo ceva cand ai schimbat ce spui.

Nu prea explici bine ce anume ai facut, cheia noua, cheia de rezerva etc.
Fiwecare cheie are cip si poti deschide sau inchide, nu vad ce te-ai apucat tu sa schimbi acolo.
Fii mai explicit, nici tu nu stii ce scrii laughing

Răspuns utilizator avertizat