| Mihaimihai1234 a întrebat:

Salut baieti, am o intrebare pentru soferi profesionisti, dupa ce perioada poti conduce cisterna (ADR) daca de curand am luat CPI, caci am uitat sa intreb la scoala?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Adr din momentul cand ai CE scos. Dar firmele angajeaza cu vechime de 5 - 10 ani pe camion obisnuit fara adr tir da. ADR e prost platit in tara noastra nici agabariticul nu merita. In UK 3500€ faci cu adr garantat dar tot asa trebuie vechime de 2-3 ani pe articulat obisnuit