| Nedelcu_Florina_1999 a întrebat:

Cam cât costă cheltuielile pentru înmatriculare, asigurare și RAR pentru un Audi A4 B5 1.6, an 1997?
Menționez că am 18 ani!
Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| FlappyXXX a răspuns:

Rar- 450+ ce mai dai tu "ciubuc" dacă masina are ceva (de exemplu la mine un injector)
Asigurare- depinde de motor, varsta si etc, poti intra pe net si cauti un calculator de asigurare si vezi exact cu seria de sasiu si ce iti mai cere, dar oricum sa te gandesti de la 500 in sus pe 6 luni. ( ex la mine pe 2 luni la nr rosii 250 lei, motor 2.0, varsta 19 ani, pe 6 luni ma astept la un 600-700 lei).
Tine cont ca asigurarea se ia în principal după vârstă și putere a motorului, aa, și după accidente dacă ai.
Mult succes și ține-ne la curent cu ce ai făcut și cât a costat.

| Nedelcu_Florina_1999 explică (pentru FlappyXXX):

Mașina are 20 de ani, motor 1.6, 101CP, fara accidente.