| MihaiTelescu a întrebat:

Salut, cand dau examenul la scoala de soferi, daca este un biciclist in fata mea, si e linie continua am voie sa-l depasesc, daca am spatiu fara sa calc linia continua?, si daca intr-un loc e scuarul sau linia continua, si trebuie sa o calc ca este oprita o masina cum trebuie, am voie sa calc linia? (Dau funda)

3 răspunsuri:
| Batmanel a răspuns:

Eu am o regula simpla in minte cand depasesc; linia de demarcatie sensuri punctata permite trecerea cu 4 roti, o singura linie continua permite trecerea cu 2 roti (o parte) cand depasesti obstacole doar, cand e linie dupla continua stai si dupa unu cu 10kmh ca n-ai voie sa treci peste ele. laughing

| sweetys a răspuns:

Instructorul tau ce zice si mai important, legislatia ce zice?

| Ciprian09 a răspuns:

Întreabă biciclistul și vezi ce spune! sau îți dă!