| Ianis2444 a întrebat:

Salut, care este mai avantajos leasing auto sau credit auto?
De exemplu am salariu 4000$, as fi dispus 600 de euro pe luna sa dau pentru o masina.
Masina este SH 30.000 de euro cat ar fi suma totala la final de plata? si ce inseamna dobanda anuala? este 7.

Răspuns Câştigător
| KovacsB a răspuns:

Ca idee la un imprumut de 30.000 dobanda chiar daca este 7 %, Dae care este ce ne intereseaza va fi 10 %.
O sa le dai inapoi 38000 cu 10%
Este cam acelasi rahat leasing sau credit din prisma cumparatorului, cu avantaje si dezavantaje.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La o dobândă de 7 vei da înapoi vreo 36000 euro.

| sierra1 a răspuns:

"am salariu 4000$, as fi dispus 600 de euro pe luna sa dau pentru o masina...ce inseamna dobanda anuala?"

eu zic că tu minți de ingheață apele. Acum in septembrie

| Ianis2444 explică (pentru sierra1):

? bine fratioare, am pus si eu o intrebare
sunt sofer de tir de 7 ani ceream si eu o sugestie