| Frank51 a întrebat:

Salut, cat valoreaza un Passat din 2002 Highline, 1.9 TDI 140cp(stock avea 101), foarte ingrijita, cu piele alcantara, mahon, pachet crom, scaune incalzite, etc. Nu are rugina deloc. Oare noului proprietar nu o sa ii placa ca am dus-o in 140cp? Sau mai bine nu ii spun? Dar e cam evident la cum trage. O poza cu exteriorul https://ibb.co/mAQRjK

Interiorul e la poza de profil ^^.

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Trei mii și ceva - uite aici:
https://www.olx.ro/......-highline/

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Peste 2000, poate 2500.
Ma refer la pretul pe care il poti lua efectiv. Pe internet pui 2600-2700.

| OldSoul a răspuns:

Din ceea ce spui tu aproximez ca pretul corect este undeva la 2700€, cu o marja de 200€ plus sau minus, depinde de noroc, si desigur, respectiv de starea generala a masinii.
Cat despre modificari, e un joc de noroc, unii se feresc de ele, altii le apreciaza.
Recomandarea mea e sa intrii pe diferite grupuri dedicate acestui model si sa postezi anuntul acolo, asa, vei avea sanse mai mari sa gasesti o persoana interesata care sa accepte masina asa cum este, sau, cu putin noroc, chiar sa scoata bani in plus.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Eu nu as lua asemenea masina nici gratis.

| xerxes1 a răspuns:

Nu este indicat sa zici de putere marita sau de alte modificari.
Clientul vrea sa auda de km originali si revizii facute la timp in service bun.
Ceri 2800 si o lasi la 2500 daca te grabesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

| alex495 a răspuns:

Cere 3200 -400 si lasi pana in jur de 3000. Si pentru soft spune i. Motorul ala il am si eu, dar l am dus in 130 de cai si n am avut nicio problema si am facut 50 de mii de atunci

| Frank51 explică (pentru alex495):

Esti sigur ca valoreaza atat? Am un prieten care a vandut un passat exact asa cu 2000 de euro, intr-adevar era putin sarit lacul de pe ea, si nu era highline.

| alex495 a răspuns (pentru Frank51):

Pana in 3000, mai jos de 2800 nu e. Depinde si de starea masinii, una tipla 3000

| AndrP a răspuns:

Până în 3000€.