| Începătorul988 a întrebat:

Ce as putea sa ii cumpar iubitei mele, hatchback, diesel, dupa 130/140cai(nu vreau sa moara facand o depasire).
Bugetul fiind de 6000€. Avem deja in familie astra h, focus 2. Fara acestea 2.

40 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Matiz/Tico. Mai serios, un Corsa de-ala mic cu motor de 1.2. Tocmai fiindca tu ai zis ca NU VREAU SA MOARA FACAND O DEPASIRE. Ca incepator, mai bine stai catinel si nu te bagi ca musca in lapte. Carute si masini care merg cu adevarat incet depasesti si cu bicicleta.

| Începătorul988 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ca incepator am condus audi a3 2.0tdi tdi 170cp softat la 210. happy
Nu iau masini cu motoare de trotinete.

| Yurisa a răspuns:

Nu vrei sa fii tu iubitul meu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Yurisa):

N-a zis că-i ia din banii lui

| Yurisa a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu asa vreau sa cred laughing

| Începătorul988 explică (pentru Yurisa):

Nu, mersi. laughing Merita si ea o "mica" atentie. Nu de alta, dar imi e mila sa ii dau Octavia mea, sau Focusul. laughing)

| Începătorul988 explică (pentru anonim_4396):

Jumate ai mei, jumatate ai parintilor ei.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Matiz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ford Mondeo Mk4 e bun e undeva la 4000€ la mana a doua, are pe la 130 de cai.

| XxKAMELIAxX a răspuns (pentru anonim_4396):

O cumperi la mana a doua si dupa bagi in ea foarte mult.Fratele meu si-a luat recent o masina Audi A6 280 cai la 6850 euro si a bagat pana in momentul de fata 4000 euro si inca trebuia sa bage.

| suntserios a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Pai cine spanac l a pus sa isi ia A6 la 6000 euro?

| XxKAMELIAxX a răspuns (pentru suntserios):

7000 euro, rotunjeste. =]]
Dc sa nu ia? Care-i problema?

| suntserios a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Un Mini Cooper, ala cu motor 1.6 benzina de 170 cp, ce ii trebuie mai mult unei fete?

| suntserios a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Citez care e problema

"si a bagat pana in momentul de fata 4000 euro si inca trebuia sa bage"

| XxKAMELIAxX a răspuns (pentru suntserios):

Adv.Doar ca n-a dat cat costa masina..masina e peste 20000 euro cred.(nu stiu sigur)..si la banii astia si anii pe care ii are eu zic ca e destul de bine.

| suntserios a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Pai daca masina costa in realitate 20.000 euro si el a luat-o cu 6.000 inseamna ca masina are problema grave rau de tot, afacerea devine si mai proasta.

| XxKAMELIAxX a răspuns (pentru suntserios):

Nu.Nu e grava rau de tot.E sh si e din anul 2013. a fost ingrijita bine.Probabil nu te-ai informat destul de bine.Iti multumesc mult pentru expunerea parerii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Cine vinde o mașină din 2013 care normal sare de 15.000 cu 6.000 fiindcă a fost îngrijită bine?
Nici măcar Insignia 2013 nu-mi iau cu 6000 dacă a fost îngrijit bine.
Dovada că n-a fost îngrijită e că a bagat deja 4000.

| Începătorul988 explică (pentru anonim_4396):

De cand mondeo e hatchback?

| suntserios a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Eu nu m-am informat destul?
Tu habar nu ai ce zici.

Incepem cu faptul ca nu stiu sa exista motorizaere de 280cp pe A6 din 2013, poate 3.0 TDi ul ala de 245.

Si uite lista de preturi pentru modelul ala

https://www.autovit.ro/......e-la-2013/

https://www.mobile.de/......el,pwn:147

preturile se invart in jurul a 20.000 euro

cand cineva vinde o masina care valoreaza 20.000 euro cu doar 6000 si e nevoie de alte mii de euro de investit intr-o masina de 5 ani si citez " ingrijita bine" inseamna ca masina a fost grav avariata.

| XxKAMELIAxX a răspuns (pentru suntserios):

O vindea cu 10000 doar ca a facut o negociere buna.In plus, d-abia te-ai informat. tata si fratele meu au stat zile sa se informeze si tu d-abia vorbesti..dmnnn
Masina pe care am luat-o nu are nicio problema si cam cu atatia bani se vand masinile luate din alte tari.mi se pare ca esti grosolan..am vrut sa incheiem aceasta,, cearta,, dar parca nu ai chef.

| XxKAMELIAxX a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca e Sh ba ....dmn iarta-ma..imi place sa vorbesc cu oameni informati.Asa ca pun punct acestei conversatii de ..rahat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Orice vânzător lasă 30% la o negociere bună pentru o mașină care deja e la juma' de preț...sigur era în stare foarte bună. rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Păi SH, din 2013, e 15-20.000. rolling on the floor

| XxKAMELIAxX a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai informeaza-te. Daca cauti destul de mult o sa gasesti.Dar daca cauti d-abia o ora..eu zic ca nu esti informat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Corect...la o căutare de câteva ore salvez vreo 10.000 euro...

| suntserios a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Fugi de aici. Zilnic studiez site-uri de auto. De la 20.000 la 6.000 nu e negociere e o masina cu probleme grave. Posibil o dauna totala. Eu nu m as sui în mașină aia pe viitor

| suntserios a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Plus motorizarea de care ai zis nu exista pe A6 din perioada aia deci nu știu cine e dezinformatul aici

| Începătorul988 explică (pentru XxKAMELIAxX):

Fie dupa tine, 7, 000. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are cum sa moara fãcând o depasire la vecin. Stai farã griji.

| Începătorul988 explică (pentru anonim_4396):

Stai calm, o cunosc de la 13/14ani. Daca ar face asta mi-ar spune.

| Florin458 a răspuns:

Honda Civic 1.8 benzina sau 2.2 diesel (modelul 2007 +)

| xadsada a răspuns:

Cine o pune sa depaseasca?

| Începătorul988 explică (pentru xadsada):

Sa inteleg ca ti-ar place sa mergi in spatele unui TIR fara a avea vizibilitate?

| xadsada a răspuns (pentru Începătorul988):

Nu,in schimb pot sa depasesc si cu 100 de cai

| Începătorul988 explică (pentru xadsada):

Intr-un timp mai mare decat cu 170cp

| xadsada a răspuns (pentru Începătorul988):

Poate nu, dar eu nu fac depasiri la limita

| Începătorul988 explică (pentru xadsada):

Fiecare dupa stilul lui de condus. Eu sincer nu suport ca sa am pe cineva in fata mea, sau prea aproape de mine. Oricum, masinuta aia rupea, 240(confirmat de waze) si parca se mai ducea

| xadsada a răspuns (pentru Începătorul988):

Exact,nici eu nu sport pe cineva sa stea lipit de mine, am un suzuki sx4 107 cai si mi se pare destul de bun pentru inceput

| grandebgd a răspuns:

Orice masina ai sa ii cumperi sa fie automata. Gasesti masini ok in 6000 eur.