| deyutz95 a întrebat:

Salut, ce ati alege intre un ford fiesta 1.4 benzina din 2003 si un gold 4 1.9 tdi din 2003?

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Eu as merge categoric pe Golf 4 tdi.
Acum da, trebuie de precizat ca Golfurile, cam au ele ceva km la anii aia, in timp ce Fordurile Fiesta au poate si de 4 ori mai putini km.
Dar totusi eu merg pe Golf, asta desigur daca e sa luam in considerare ca vrei totusi sa pastrezi masina cativa ani, daca o iei asa "sa te inveti" si apoi sa-ti iei alta mai puternica, da, Fiestaul ar fi solutia, fata de Golfuri cred ca ai mai mari sanse sa prinzi un Fiesta care sa nu necesite investitii.
Dar daca vrei o masina pe care sa o folosesti cativa ani, eu zic ca Golf-ul ar fi solutia chiar daca o sa mai bagi pe parcurs ceva bani in el, in principal pentru ca e diesel si ca are ceva cai putere (acum desigur, depinde ce ce motorizare alegi tu) iar daca retin bine e si mai spatios decat un Fiesta.
Dar da, sunt masini SH, e un joc de noroc, poti prinde un Golf cu 400.000 km si sa se comporte mai bine decat un Fiesta cu 120. 000km.

| MedionTcO a răspuns:

Golful.