| ShadowLoleris a întrebat:

Salut! Ce camere de bord îmi recomandați? Să aibă ventuza foarte bună, și eventual chiar cu comenzi vocale. Să filmeze minim 1080p!
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fugi de 70MAI. Am eu si e de rahat. Aplicatia nu mai merge de cateva luni, camera se opreste aiurea in mers, comenzile vocale merg aiurea si nu raspund cand chiar incerc sa ii dau ceva de facut.
"Ventuza" este buna, adica banda adeziva de pe ea. Sta de un an pe parbriz. Dar degeaba sta, ca e o prastie. Nu sunt sigur ce model e, parca 1S. Dar mi-e clar ca brandul e de rahat, nu doar asta. Comparativ cu DDPai e pe nicaieri.
Asta mi-e si recomandarea, DDPai cu GPS. O are un bun prieten, de mai bine de un an. Nu are nici o problema cu ea, nu exista termen de comparatie intre ea si 70MAI.
La rezolutie si banda adeziva stau amandoua destul de bine, dar degeaba, daca 70MAI se opreste in mers si nu o auzi. Patesc frecvent sa conduc cel putin o ora fara ca ea sa inregistreze ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat ar fi de bună ventuza, la căldură se cam depinde.
Cauta ceva gen ce se agață de de oglinda retrovizoare sau există și modele chiar oglindă, care montează peste oglindă. Model oglindă am la mașina de serviciu si sunt foarte mulțumit.
La mașină personală am cu ventuza și la 2-3 zile se desprinde.
1080p e minimul la ce este pe piața acum la camerele frontale, deci toate ar trebui sa aibă.
Calitate mai slaba au camerele spate, care sunt pentru parcare.