| IulianaAna a întrebat:

Salut,ce înseamnă termenul de țăruș? Tot văd acest termen pe waze și nu știu ce înseamnă

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Taran
prost crescut
**** in trafic

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Țăruș - este un par (bota, leț) din lemn.
Se folosește înfipt in pământ, la care se leagă zarzavaturile sau florile, să nu le îndoaie vântul.

| RAY a răspuns:

Bucuresti -masina bmw -desi eram suparat pe olteni dar s-au schimbat.

Astia din Bucuresti sunt horror si taximetristi bosorogi fac tot ce vreau.

| sierra1 a răspuns:

Interesant ce spui dar totuși nu e clar... poți trimite o captură cu waze și noțiunea in cauză?

| KovacsB a răspuns:

Asa le zic bucurestenii care au toate rudele in Botosani celor care nu au numere de inmatriculare de Bucuresti.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Par scurt, ascuțit la un capăt, care se înfige în pământ și care servește pentru a fixa sau a lega ceva de el sau pentru a stabili un hotar, o linie de demarcație etc.
Deci nimic de-a face cu ceea ce a zis neseriosul de mai înainte.

| IulianaAna explică (pentru MeisterSchnitzel):

Salut,ma refeream in termeni auto, dar mersi!?