| Ionică a întrebat:

Ce masina e potrivita pentru scoala de soferi la cat. B? O masina noua sau la mana a doua? Motor (Otto) pe benzina sau motor (Diesel) pe motorina? Instalatia GPL e o idee buna? Ce marca de masini? Ce caroserie? Unde pot sa cumpar masini potrivite? Unde pot sa fac dubla comanda? As vrea sa primesc sfaturi, va rog. Multumesc!

5 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

Mai ionica2010 imi place de mor intrebarea. Formularea este criminala. Bun. De ce vrei sa iti pui dubla comanda? Esti cumva persoana cu dizabilitati locomotrii? Asta insemnand ca trebuie sa faci scoala pe masina ta personala. In rest pentru scoala de la Matiz in sus orice masina este buna. Eu ti-as recomanda o masina diesel pentru ca este mai usor de "manuit" la parcari. GPL-ul de la noi nu este bun de nimic. Acum facand o paranteza, numai aragazul si tigaia functioneaza cu gaz. laughing. Eu iti recomand o masina hatchback gen golf 4 (varianta scurta), golf 5, 6 aceleasi modele. Sau Opel Astra G, motorul de 1. 7 DTI, motor diesel fabricat de Isuzu.

| eugem35 a răspuns:

Pustulica pui niste intrebari de te doare mintea crezi tu ca conteaza pe ce masina faci scoala masina sa fie sa aiba frane si directie si un instructor buna sa te invete cum sa conduci cum sa faci parcarile si sa te bage in trafic nu asa mergi drept si te baga in examen nu conteaza daca este pe motorina sau gpl, sau benzina sa stii legislatia rutiera pe dinafara si ai loat permisu

| alex_7264 a răspuns:

Skoda fabia pentru calitate, consum si multe multe beneficii, opel corsa pentru consumul micut! astea 2 sunt cele mai bune si intalnite masini de pe scolile de soferi dupa Logan, pe logan ce dotari ai ce inveti? ia-ti ceva ca-lumea nu o sa regreti u sti cati bai ai. happy iar pe gpl nu ai voie sa faci scoala si masini cu 2 usi (cat e scoala la tine?) Bafta

| Sofer a răspuns:

Iti recomand sa faci pe masina diesel.

| iuliaoprea a răspuns:

Iti recomand sa faci scoala pe Dacie. Daca stii sa conduci dacia, poti conduce orice!