| Începătorul988 a întrebat:

Ce parere aveti despre grupul VAG?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Plictisitor

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

O imagine.
Mai mult brand decat masini.
Au cateva masini ok, dar nu sunt nici pe departe cele mai bune, ori cele mai fiabile. Poate cele mai frumoase, in mare.
Nu sunt deloc fan.

| Începătorul988 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Da, dar totusi, domina piata auto. Am condus multe masini a "rivalilor", Opel, BMW, Alfa, chiar si un Mercedes. In BMW nu imi place ca vine tot bordul mai sus ca tine(e o senzatie ciudata, nu stiu exact cum sa explic), si nu ai stabilitate in el (am condus e90 facelift si e46 facelift coupe), si sistemele uneori nu isi fac treaba.
Cat despre Opel, am avut ocazia sa conduc un 1. 9cdti 150cai(astra h), si interiorul lasq mult de dorit, cotiera nu o poti folosi, deoarece schimbatorul vine mult mai jos fata de pozitia mainii, si spatiile de depozitare sunt inexistente in aceea masina, si nu o simt asa stabila ca si A3'u.
Mercedesul mi-a placut, am condus un C63 din 2011/12, ai comfort, pozitie buna in scaun, siguranta.
Cat despre VAG, am condus si masini "sportive" cum ar fi un R8 2017 V10, varianta Plus. Pur si simplu, vedeai acul la 100 si nici nu apucai sa clipesti ca era deja trecut de 150. Si in majoritatea masinilor din gama VAG mi-a placut pozitia la volan, si foarte mult interiorul, care este bine lucrat, cu materiale decente, si cu destule spatii de depozitare.