| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ce poți schimba la mașină ca sa nu simți gropile?laughing arcuri, suspensie? La ce folosește suspensia sport sau chestiile de tunning?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai bine le eviți? Chiar dacă nu le simți tu, mașina tot le simte.

| sierra1 a răspuns:

"ce poți schimba la mașină ca sa nu simți gropile?"

suspensia - pui levitație magnetică sau pernă de aer

| OldSoul a răspuns:

Cel mai bine iti schimbi mijlocul de transport laughing Iti iei elicopter

Acum lasand glumele, poti schimba anvelopele, pui anvelope cu balonul mai mare, iar insotit de o suspensie mai buna, nu vei mai simti gropile asa de tare.
Valabil doar pentru gropi, nu si cratere.
Cratere = orice groapa mai adanca de 10CM. laughing

| Frank51 a răspuns:

Ai nevoie de cauciucuri cu balonaj mare, si suspensii decente. Eu am 195/65/15, suspensii relativ noi, si se simte foarte misto, ca dezavantaj este stabilitatea, manevrabilitatea, in curbe se lasa putin mai mult.

| mgtow a răspuns:

O faci sa zboare. Suspensia sport e pentru masiniile cu motor puternic la viteze mari sa nu se incline mult in curbe si sa fie mai stabila