| George_David_2000 a întrebat:

Salut! Chestionarele de pe drpciv sunt la fel ca examenul propriu zis?

8 răspunsuri:
| gaminator a răspuns:

Da, insa s-ar putea la examen sa ai cateva intrebari pe care nu le ai mai intalnit online totusi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In mare parte.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Atentie, DRPCIV nu mai exista ca site al ministerului. Acesta a fost transformat in DGPCI.

Site-ul aparut peste noapte cu DRPCIV este o alta prostie irelevanta, probabil creata de vreo scoala de soferi, care doreste sa faca bani din traficul web/reclame.

Asta este site-ul oficial: https://dgpci.mai.gov.ro/dlexam

Si da, chestionarele de pe DGPCI sunt extrase din totalul de intrebari din baza de date a ministerului, pe care le poti primi la examenul propriu zis. Iar formatul este 100% ca la examenul propriu-zis.
Poti avea ocazia sa intalnesti 5-10 intrebari din examen identice cu cele de pe internet.

| Profu69 a răspuns:

Recomand scoala-rutiera.ro acolo au intrebarile.

| ReddY25 a răspuns:

Da,în ansamblu

| Yurisa a răspuns:

Cam 70-80% din ele da, nu toate