| dragan232017 a întrebat:

Cine îmi poate explica și mie care este diferența dintre Audi A4 B8 și Audi A4 B8.5?!

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Http://blog.moddedeuros.com/wp-content/uploads/2015/07/b8-b85.jpg

Sunt variatiuni ale aceluiasi model (facelift), la fel cum exista Opel Astra H, Opel Astra K, etc.

B8 s-a produs din 2009 pana in 2012
Modelele produse intre 2013 si 2016 se numesc B8.5
Dupa 2016 ---> B9

Ca diferente, se remarca forma usor diferita a grilei centrale,
forma diferita a farurilor, design diferit pentru lampile de ceata, etc

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Este doar un facelift dar la baza este aceeasi masina. Lucruri ce s-au schimbat sunt farurile, ceva motoare mai bune si alte lucruri marunte. Personal as merge pe varianta facelift fiindca arata dupa mine mai bine dar si se spune ca variantele facelift au buguri ale tineretii rezolvate. Daca nu ai buget si iti iei varianta B8 2009-2012 nu pierzi mare lucru. Eu am in curte un Seat Exeo cu motorul de pe Audi B8 2009-2012( 2.0 TDI CAGA) si de 16. 000km nu am probleme.