| Kulip a întrebat:

Salut cine imi spune si mie ce masina sa imi cumpar daca am luat permisu recent... cine stie sa raspunda. o masina care sa consume in jur de 6 % si nu preturi exagerate.

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Din moment ce n-ai spus nici un buget, consider ca esti amarat, asa ca iti recomand:
-VW Golf 2 diesel (de la 800e in sus, dar consuma putin... teoretic)
-Opel Corsa A 1.5 diesel
-Dacia SuperNova (sub 6% extraurban, grija mare la caroserie sa nu fie putreda).

| Kulip explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Buget pana in 5000euro am uitat sa precizez

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Kulip):

Aaa... Pai stai bine.
Recomand Opel Astra H 1.6 sau 1.4, sau daca vrei diesel, 1.3 CDTI-1.7 CDTI.
E usor de intretinut, fiabila, arata bine... Nu e doar masina de incepator, dar e usor de condus si parcat.

| GargaritzaTha a răspuns:

De spalat. Dar la asta nu-ti trebuie permis. Adica, e ok si fara laughing

| Kulip explică (pentru GargaritzaTha):

In locu tau mai bine nu comentam ca esti prost rau!

| GargaritzaTha a răspuns (pentru Kulip):

Sunt fata laughing

| fnsmgu a răspuns:

Un matiz