| anonim_4396 a întrebat:

Salut cine ma ajuta si pe mine tata si-a luat un ford focus 2 din 2005 si a trebuit sa ii schimbe bateri si nu am stiut ca radio cd are cod de securitate si acum nu stiu cam sa il aflu ca in actele pe care le am la masina nu scrie nici un cod
Am auzit ca imi pot spune cei de la ford codul am sunat si ma costa 60 de lei si nu as vrea sa dau atat

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

In manualul radioului vine. daca nu ai manualul singura optiune e sa platesti pe cei de la ford. si cand le platesti trebuie sa-ti demonstreze ca e bun codul. au obligatia sa ti-l dea ca sa il notezi pe viitor

| pietrean a răspuns:

Si eu am FORD FOCUS. Acum, trei ani, ginerele a umblat sa scoata GPS-ul si de atunci nu mai merge radioul pe anumite posturi. Poate sa aiba vreo influenta, asupra radioului si acest lucru.Umbli intr-o parte si se strica in alta parte!