| mirel88 a întrebat:

Salut, cine ma poate ajuta? Am schimbat uleiul hidraulic din butelia de la basculare la un iveco daily si nu mai ridica acum deloc. Ridica doar dacă o ajut eu sa împing. Am desfăcut si furtunul care intra in cilindru putin si am lasat sa curga putin ulei sa se aeriseasca si tot nu ridica. Aveti idee ce are? Multumesc

3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Este uleiul corect? Ați respectat cartea tehnică privind instrucțiunile înlocuirii uleiului hidraulic?
După ce ați eliminat aceste informații date de mine, trebuie să mergeți la un service auto pentru verificări suplimentare!

| Panamax a răspuns:

Ce ulei ai pus, si de unde l-ai cumparat?
Daca ai pus ulei ieftin sa te pregatesti sa cumperi o pompa hidraulica.
Uleiul ieftin la frig devina foarte gros.

| mirel88 explică (pentru Panamax):

Ulei hidraulic MH 46 am folosit pompa functioneaza incearca sa ridice dar nu are putere sa ridice dacă o ajut sa ridic si eu de benă doar asa ridica cineva mi-a spus că ar fi aer pe instalație cred ca o sa merg la un mecanic am scrii aici am crezut ca a mai pățit cineva la fel. mersi oricum pentru raspuns va salut