| anonim_4396 a întrebat:

Cine trebuie sa plateasca taxa de poluare si la ce se refera?
Dau funde?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceasta taxa se refera la cat polueaza fiecare masina emisile de co2
Se tine cont de ce an este masina daca este euro sau non euro si daca are siltru de particule

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,pai,e logic, o platesc cei care polueaza mediul inconjurator.Cel putin, eu asa cred.De exemplu, nu ai voie sa arunci gunoaiele pe drum, sa fumezi intr-un parc sau sa aprinzi focul, nici macar la munte cand te duci la un gratar nu ai voie sa faci aceste lucruri.Pa-pa!happy

| PotatoMustDie a răspuns:

Conducatorii auto. Se refera la nivelul de poluare pe care il face fiecare masina. Deci, difera de la o masina la alta.