| mysterioR a întrebat:

Salut, credeti ca daca fac o instalatie cu un motoras pus sa apese pe un spray foarte imflamabil pus in capatul la un filtru sport de la o masina diesel in timpul mersului sa actionez sprayul va ajuta la forta suplimentara sau exista riscul sa bubuie adimisia si intercooler pe unde circula aerul?

Răspuns Câştigător
| xerxes1 a răspuns:

Nu se intampla nimic.Motorul accelereaza mai mult.
Mecanici folosesc tot felul de spray-uri si nu se intampla nimic.
Unul a dat un spray complet in fata mea ca nu se alimenta cu motorina.Motorul mergea doar cu spray.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu stiu daca va bubui, dar risti sa ramai fara par pe partea ta dorsala... big grin

| Laura a răspuns:

laughing) Vai de capul meu... o fi de râs sau de plâns? În cazul în care nu-i la mişto întrebarea, să-ţi pui în practică talentele astea revoluţionare în mecanică undeva unde nu există alte fiinţe vii în afară de tine pe o rază de cel puţin câteva zeci de km.

| mysterioR explică (pentru Laura):

Ce sa patesti cand capota e inchisa? daca nu ai cunostinte mecanice nu mai comenta aiurea

| Laura a răspuns (pentru mysterioR):

Aşa-i, ce ştiu eu... dă-o naibii de motorină cu tot cu proprietăţile ei şi bagă spray-ul inflamabil la filtrul de aer, dar încearcă cu deodorant!

| xerxes1 a răspuns:

Poate sa-ti crape cativa segmenti.
Este acelasi sistem cu pornirea pe timp de iarna a motoarelor diesel.
Dai cu putin spray si deja auzi cum bat pistoanele.

| Deserth a răspuns:

Nu te juca cu focul

| Catalin_Stefan_1987 a răspuns:

Ai toate sansele sa iei foc cu tot cu masina

| xerxes1 a răspuns (pentru Catalin_Stefan_1987):

Nu se intampla nimic.Motorul accelereaza mai mult.
Mecanici folosesc tot felul de spray-uri si nu se intampla nimic.
Unul a dat un spray complet in fata mea ca nu se alimenta cu motorina.Motorul mergea doar cu spray.