| Andrewe a întrebat:

Salut,cum as putea sa dau rugina de pe tamburii?

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Tamburiiii! Tamburiiiiiiiiiiii!
Tamburi*
Cu flexul, apoi dai o vopsea care adera "direct pe rugina".

| Andrewe explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ei na, nu puteam si eu sa strecor o greseala, nu ma risc cu flexul, s-ar putea sa-l gauresc decat sa il slefuiesc

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Andrewe):

Pune perie de sarma si nu o sa il gauresti, e foarte dur. Gandeste-te ca materialul ala opreste masina.

| Sonia822 a răspuns:

Freci cu un burete pe care aplici coca cola

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Sonia822):

Sfat de casnica dependenta de Facebook.
Cola contine foarte foarte putin acid fosforic. Acidul fosforic dizolva rugina. De aia uneori, rugina se schimba la culoare cand torni cola pe ea.
Dar daca tot faci o treaba, cumperi solutie cu acid fosforic, direct de la magazin, si nu astepti o luna sa se intample ceva, plus ca are si alte substante.
https://www.emag.ro/......DR5XTDBBM/

| Sonia822 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Eu dependenta? Pe tine nu te analizezi? Iti dai seama cat de singur esti, daca ai ajuns sa citesti pana si comentariile mele la intrebarile stupide de pe TPU? O viata trista ai..pacat de tineretea ta, si de diminetile petrecute in baie

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Sonia822):

Nu e vorba ca dai tu raspunsuri stupide la intrebari peste cunostintele tale, am auzit porcaria asta cu cola din multe parti, si e aiurea.
De ce sa dea cu un suc plin de zahar, care sa faca suprafata lipicioasa, cand exista acidul fosforic in amestec special pentru treaba asta, la pret de cola?
Sper ca plangi pentru mine, daca ti-e atat de mila.
Eu exact pe tine te urmaream. Esti interesanta de nu stiu ce-am mancat ieri.

| GouDidodino a răspuns:

Perie de sârmă, apoi smirghel cu granulatie mica 250+