| ___iAho a întrebat:

Salut. Cum credeti ca vor evolua preturile la masinile SH? Vor urca/scadea? Anul viitor in noiembrie fac 18 ani si as avea buget undeva la 4000-4500 euro, as spera totusi la un Audi A4 B8 dar cred ca e cam imposibil. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dupa parerea mea, preturile masinilor sh vor stationa o buna perioada, la fel cum au stationat si acum.
Ce cumperi acum cu 4000-4500, vei cumpara si la anul.
De prin 2018-2020 s-au modificat foaaaarte putin.
Valoarea masinilor scade in functie de kilometraj, nu de vechimea modelului.
In prezent, o masina din 2005 iti ofera aproape acelasi lucru cu o masina din 2024, din pacate. Astea noi sunt din ce in ce mai proaste si mai incalcite, de aia SH-urile isi mentin valoarea.
Un A4 B8 pe la 250. 000km va avea acelasi pret si la anul.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vor crește, cresc salariile, cresc taxele vor crește și prețurile

| mODIN a răspuns:

M-am uitat acum pe Autovit, se gaseste modelul ala si la 4-4500 de euro, dar au km multi.

| ___iAho explică (pentru mODIN):

Si crezi ca merita? Am vazut in general motorizari 1. 8TFSI si 2. 0TDI, ce parere ai?

| Alexalex1000 a răspuns:

Salut, vor mai scădea. Din ce in ce este mai veche mașina, are kilometrii multi cu atât e mai mic prețul,