| numesiprenume0 a întrebat:

Cum inlatur lipiciul unor benzi de pe tabla masinii fara afectarea vopselei?

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Cu diluant, benzina, wd-40 sau alcool tehnic.
Desigur, in unele cazuri se intampla ca vopseaua sa fie afectata, daca e sa fiu mai exact, atunci cand elementul respectiv a fost vopsit la spray te poti astepta sa apara probleme, dar daca masina e vopsita, ok, nu, nu vei avea problema.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Diluant 509

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Cu benzina, eu asa am eliminat lipiciul de la sigla vechii masinii.

| nelyjoly a răspuns:

Cel mai sigur mod este cu alcool tehnic. Gasesti la magazine auto si costa undeva la 12 lei 900ml.