| BandiSebastian a întrebat:

Salut,cum pot schimba cauciucul plin la trotineta electrica?
Precizez ca este roata cu motor.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

O demontezi.

| VoidEternal a răspuns:

Sunt tutoriale pe YouTube, și chiar îți recomand să le urmărești.

Dar te avertizez că e de 10 ori mai greu și mai incomod ca la o bicicleta, mai ales pe roata cu motor.

Cel mai simplu este sa tai efectiv anvelopa plină, altfel e foarte greu de scos. Dar chiar și așa, să montezi alta plină la loc e greu, mai ales dacă ești singur.

Eu mi-am pus singur anvelopa plină in loc de anvelopa cu camera și m-am chinuit destul de tare.

| BandiSebastian explică (pentru VoidEternal):

Eu nu gasesc niciun videoclip.
Oare imi poti trimite un link sau ceva?

| Korkodeln a răspuns:

Daca n-ai presa speciala, dupa ce te vei chinui sa o demontezi, daca o pui de mana v-a iesi o cacioreala, ma scuzi ca iti zic, dar asta e, ai 90% sanse sa puti fie janta si/sau anvelopa cea noua. Nu schimbi anvelopele la trei zile, sacrifica cativa lei si mergi la un mecanic specializat.