| priboianucristian a întrebat:

Cunoaște cineva unde pot face si eu cursuri de mecanica auto/electromecanic in Braila sau Galati?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca esti somer, cauta la AJOFM lista cu cursurile gratuite. Cam in toate judetele se face cel putin calificarea de mecanic auto, doar ca la mine de exemplu, se facea intr-un oras la 100km de mine.
Gasesti si fundatii pe fonduri europene, care te ajuta sa obtii calificarea, dar nu prea te invata nimic, in majoritatea cazurilor, si ai de platit 500-800 de lei. Sunt si gratuite totusi.
Poti incerca si la un liceu auto/scoala de arte si meserii, care are profilul asta. S-ar putea sa aiba programe de calificare pentru adulti.