| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Daca achizitionez un scuter de 49cm si ii pun limitator la 25km/h pot sa merg cu el l RAR sa mi se omologheze ca sa il conduc fara permis? Am gasit si scutere cu carte RAR 25km/h dar sunt prea departe de mine si ma costa foarte mult transportul... Vorbesc strict de scuter pe benzina. Mi-ar fi de mare foloso deoarece fac Tazz.

2 răspunsuri:
| Dragobeta a răspuns:

Adica vrei sa-i pui limitator pana la RAR si apoi sa-l scoti. Nu tine.

| Holy97 a răspuns (pentru Dragobeta):

Nu vreau sa mai scot nimic. Asa vreau sa merg cu el cu 25km/h. Nu am chef de dosare penale. Dar un scuter pe benzina m-ar ajuta mult mai mult sa imi fac treaba.