| Anonim420420 a întrebat:

Daca aprind farurile si am lumina in bricheta inseamna ca nu e arsa nu?
Ca nu-mi mai merge modulatorul. Inseamna ca e modulatorul nu?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica daca nu i s-a schimbat frecventa, sa fie in alta locatie pe scala radioului.

| Anonim420420 explică (pentru Bula):

Nu se mai aprinde deloc. Nu mai arata frecventa sa se aprinda

| Bula a răspuns (pentru Anonim420420):

Baga altceva in locasul de bricheta, sa vezi daca are curent.
Daca te-ai asigurat de curent, atunci modulatorul (sau contactul) este cu problema.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

1. Lumina de la bricheta e pe circuitul luminilor de bord, separata de alimentarea din bricheta, deci poti avea lumina acolo, dar curent la modulator, nu.
2. Modulatorul are in mufa o siguranta mica, aia se poate arde.
3. Exista o siguranta si in panoul masinii, responsabila de alimentarea brichetei. Caut-o si vezi daca nu cumva e arsa.