| AlinMarius a întrebat:

Salut daca as duce masina la rar sa stea pana pe 20 pr ca pe 4 imi expira cele 3 set de nr rosii, unde ar trebui sa mai ma prezint cu masina? Si cat ma costa inmatricularea (opel astra g coupe 1999) multumesc!

1 răspuns:
| Claucs a răspuns:

Salut, pai masina nu poti sa o lasi in parcarea din apropiera unui service, sau chiar la servic. Sau o poti duce pe platforma. Cu masina decat la un service trebuie sa mergi, si de acolo iti face cartea.
Dupa, te duci si faci asigurarea si a doua zi cred ca deja poti sa iei numerele.
Costul depinde pe cat faci asigurarea, probabil o sa te ajunga undeva la vreo 1200-1500 lei cu totul.