| Marian_George_1997_3dh2 a întrebat:

Daca bag cheia in contac,dar frana de mana este trasa, masina se misca?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La simpla introducere a cheii in contact nu se intampla nimic. Daca invarti cheia e alta poveste si e posibil ca masina sa plece violent de pe loc daca e bagata in viteza si chiar daca are frana de mana trasa.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca doar bagi cheia in contact, nu.
Insa daca o invarti in contact, pe pozitia pe care porneste motorul ar putea sa plece cu tot cu frana de mana, daca e in viteza.
Nu iti recomand sa umbli la chestiile astea, daca nu e un sofer cu tine, care sa te supravegheze.

| octa2021 a răspuns:

S-ar putea sa ai slabit cablul de la frana de mana, dar nu inteleg bagi cheia in contact? o pornesti sau este pe accesori.