| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Daca masina nu e trecuta pe numele meu ci doar asigurarea si unul a intrat in mine, pot lua banii de pe asigurare?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Adică tu circulai fara asigurare? E un motiv pentru care ar putea să îți refuze decontul.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Deci ai RCA pe masina, pe numele tau?
Esti in regula, ii ceri asigurarea celuilalt.

| eliancodrut a răspuns:

Cum sa ai asigurare pe numele tau, atata timp cat asigurarea este pe masina si proprietarul acesteia?
Dauna este platita pe numele celui trecut in documentele masinii. Asa pot si eu sa merg sa ridic banii pentru dauna.