| KNz9898 a întrebat:

Salut daca nu am varsta implinita de 18 ani si termin orele de condus pot da proba scrisa ( sala) la scoala de soferi?

Răspuns Câştigător
| BJK1903 a răspuns:

Salut,deci tu daca nu ai facut inca 18 ani si ai terminat orele de condus trebuie sa astepti sa faci 18 ani si dupa ce primesti dosarul de la scoala de soferi atunci te poti duce sa dai examenul auto(sala). Deci trebuie sa astepti pana faci 18 ani. Sper ca te-am ajutat, funda? happy

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ai 18 ani impliniti nu poti da niciun examen

| Frank51 a răspuns:

Nu, nu poti, trebuie sa ai 18 ani impliniti. Si nu trebuie sa termini toate orele de condus, de obicei instructorul iti lasa 2 ore preventiv, dar fiecare e diferit.

| BJK1903 a răspuns (pentru Frank51):

Salut, nu instructorul iti lasa. el te intreaba doar daca vrei sa iti pastreze 2 ore pentru ziua in care dai traseul. daca tu spui da atunci el iti pastreaza sau daca nu vrei nu iti pastreaza. tu decizi daca vrei 2 ore sau nu sa fie oprite pentru traseu

| Frank51 a răspuns (pentru BJK1903):

Nu la alea 2 m-am referit, ci in afara de alea doua iti mai lasa, stiu ca este ilegal dar e spre binele elevilor, mie de exemplu mi-a lasat 10 ore, pentru ca intervalul de la sala pana la traseu(oras) a fost destul de mare.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Daca nu ai 18 ani, nu primesti permisul.

| FlorinCiokan a răspuns:

Salut.
Sala se poate da a 2 a zi dupa ce ai facut 18 ani.
Eu am dat sala a 3 a zi dupa ce am facut 18 ani fiindca a 2 a zi era Duminica.
E naspa cand te apuci chiar cu 3 luni inainte. Ca termini cu legislatia repede si cu orele de condus si dupa esti nerabdator sa dai sala.
Cu 2 luni inainte e cel mai ok sa te apuci de scoala happy