| IonutBCA777 a întrebat:

Salut! Dacă vreau să cumpăr o mașină de la București de exemplu, și sunt din alt județ, când vreau sa ii schimb numerele ca sa o înscriu pe județul meu, pot sa le schimb la București sau doar din județul meu? De ex vreau sa o cumpăr din București, dar stau în Gorj, trebuie schimbate in Gorj sau se poate de la București sa o înmatriculez pe alt județ?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Masina o transcrii in judetul in care ai resedinta in cartea de identitate.