| Dragos199610 a întrebat:

Salut.de curand am cumparat o masina, am incheiat actele si mi-a dat fiscal pe loc si mi-a spus ca sa ma duc la primaria din comuna in care ne aflam si sa cer fiscal(certificat de atestare fiscala pentru persoane fizice privind impozitele si taxele locale si alte venituri ale bugetului local).am fost la primarie si au zis ca nu imi da asa ceva, mi-au zis ca imi trebuie sa ii trimit celui de la care am cumparat masina certificat de radiere nu fiscal.va rog mult sa ma ajutati cu ceea ce trebuie sa fac.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa inmatriculezi masina pe tine, la Serviciul de inmatriculari din judetul tau si apoi sa mergi la organul fiscal sa te ia in evidenta.
Cel de la care ai cumparat masina trebuie sa ceara radierea de pe el de la Serviciul de inmatriculari, in baza contractului de vanzare-cumparare si apoi de la organul fiscal.

| viotedy a răspuns:

Adica ce fiscal ti-a dat pe loc? cand ai facut actele ti-a dat o anexa care trebuie stampilata la primaria unde ai domiciliul.cui sa-i trimiti si ce?