| romanu22 a întrebat:

Salut, de la cati ani poti sa dai de permis de masina, stiu ca multi dintre voi o sa spuneti 18 dar o sa spuneti si 16 pentru subcategoriile A1 si B1, si spuneti ce pot conduce la subcategorii?
Exemple.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

A1-scutere/motocicleta pana in 125 cc
B1-masinile alea "fara permis" fiat 500 micro car http://anunturi-auto.4tuning.ro/bazar/cauta.asp?cauta=microcar

| Mihai0eu a răspuns:

Pentru permis de masina poti sa faci scoala cu 3 luni inainte de a face 18 ani si poti da examenul la 2-3 zile dupa implinirea varstei legale

| AlexOrian a răspuns:

Poti lua permisul daca dai cu maxim o saptamana inainte de a implini 18 ani si nu la 16, sora mea a luat cursuri cand avea 17 ani si mai avea o luna si indeplinea 18, deci da, poti asta, dar sa nu il dai cand inplinesti 17 ani sau 16!

| sgeo23 a răspuns:

La subcategorii poti conduce panarame de masini din acelea cu 2 locuri foarte mici(micro cars), si scutere cu putere cilindrica de maxim 49cmc.eu zic sa astepti pana la 18 ani si gata.