| adelinutu1 a întrebat:

Salut, detin un Touareg an 2004 2.5 diesel 174cp, iar atunci cand 4x4 este cuplat viteza de deplasare este mult mai mica. Este ceva normal?

Răspuns Câştigător
| Daniel323 a răspuns:

Romeo78 se forteaza sa dea cele mai inutile raspunsuri pe rubrica asta.A mea a trecut de 400.000 km si merge ca in prima zi.
Ideea este sa nu dai pe Low ca cupleaza reductorul si automat merge mai incet si sa nu dai pe lock pe asfat ca cupleaza diferentialul spate si risti sa rupi vreo planetara.

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Problema poate fi, dacă mai aveți 174 CP. Dacă, nu s-a făcut o revizie generală, de la bară la bară, atunci multe piese în mișcare sunt uzate și nu își mai îndeplinesc sarcinile.
15 ani vechime, e o vârstă notabilă.