| stefanst2312 a întrebat:

Salut! Din cei care ați trecut pe roșu la semaforhappy cum vi s-a procedat? Am trecut pe roșu, fără să realizez. Adica era șoseaua în construcție total și erau două semafoare unul după altul (cel de al doilea la o distanță de 4 mașini față de primul) iar eu nu am realizat pe moment că am trecut la primul pe roșu în ideea că în fața mea nu mai era nici o mașină și opresc la al doilea semafor. Mai erau cam 4 secunde și se făcea verde. Nu am fost văzut de nimeni, adica poliție, acum nu știu dacă erau camere, în ideea că nu știu ce se va întâmpla dacă m-a prins camera, eu nefiind din județul în care s-a întamplat neatenția la semafor.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Confunzi grav Romania cu Germania la faza cu camerele...

| gabicoo a răspuns:

Ai rupt-o in fericire. Doar dacă erau camere.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi sa dormi, ca oricum nu poti rezolva dilema acum.
Maine treci din nou pe acolo si vezi daca erau camere montate pe stalpii din intersectie.

| Eduard619 a răspuns:

Nu se întâmplă nimic, stai calm că nu-și bate nimeni capul să te caute pe tine doar pentru că ai trecut pe roșu la semafor.

| Lubeniță38900 a răspuns:

Pai nu se întâmplă nimic, te iartă,e ceva minor, se gândesc și iei că poate nu ai văzut, și nu stau aia sa se uite pe camere mereu. Cum e și la semafoarele pietonilor, sunt camere dar mai trec pe roșu pietoni și nu îi ia nimeni la răspundere, dar vezi sa nu se mai întâmplă, fii mai atent in trafic