| anonim_4396 a întrebat:

Doresc sa stiu la ce pret este kitul pentru ambreaj pentru marca Dacia, model Logan, aproximativ. Este dificil de montat? Ce pot face daca am probleme cu discul din cauza folosirii excesive a ambreajului.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai probleme cu discul din cauza folosirii excesive a ambreajului, prima data trebuie reparat PICIORUL care-l calca!

suntserios
| suntserios a răspuns:

E destul de ieftin pentru logan, pana in 400 ron.
nu e dificil de montat pentru cine se pricepe, oricum nu e o operatiune pe care sa o faci acasa.

Inveti sa conduci daca distrugi discuri pe banda rulanta

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Kitul e undeva intre 150-250 lei (in functie de producator si de unde il cumperi), uite un exemplu pentru motorul de 1.4 benzina https://www.epiesa.ro/......at-100051/
Manopera in service e undeva de la 400 de lei in sus.
Da. O inlocuire de kit ambreiaj e printre cele mai dificile reparatii curente care se pot face la o masina.
Pentru restul, exact cum ti-a spus Bula, invata sa folosesti corect ambreiajul.