| Camataru77 a întrebat:

Salut, eu am plecat din România când aveam 14 ani și încă nu terminasem nici clasa a 7 a, deci aveam doar 6 clase terminate. Când am ajuns aici,în Germania am fost la o școală cu clase normale doar ca m au dat afară și m au trm altundeva. La o școală profesională,aici nu sunt clase ci decât practică, Eu mai pot da de permis în România din moment ce am o situație foarte nasoală, neavând 10 clase terminate?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In Romania nu exista nicio restricție de genul asta pentru a da de permis.

| ioana748 a răspuns:

Nici o problema.Nu se cer acte de studii la scoala de soferi in Romania.

| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat sti a citi si scrie, nu et intreaba nimenid e cate clase ai facut la scoala, ca tot ce-ti trebuie pentru permis este sa inveti toata cartea "legislatia rutiera" ca sa stii sa raspunzi al cele 3000 de intrebari.