| claudiualin5 a întrebat:

Geamurile fata de pe un seat ibiza se potrivesc pe un golf 4 același an ambele?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca nu, mai ales ca sunt din clase diferite

| romeo78 a răspuns:

De unde ai auzit această tâmpenie! Fiecare autoturism, are geamul ei. Nu se pot pune geamuri de la un model la alt model! Doar grupurile motopropulsoare, anumite piese, se pot folosi universal pentru modelele grupului Volkswagen: VW, Seat, Audi, Skoda. Au existat modelele gemene Sharan/Alhambra/Galaxy, Lupo/Arosa, Up/Mii/City, la care într-adevăr li se pot monta părți de caroserie, fiind identice, în afara câtorva elemente de identificare ale fiecărei mărci în parte!

| claudiualin5 explică (pentru romeo78):

Seat ibiza este creata după platforma golf 4 este din gama vag

| romeo78 a răspuns:

Răspuns greșit! Seat Ibiza a fost produs numai pe platforma Polo. Pe platforma Golf 4 au fost produse modelele Audi A3, Seat Toledo, Seat Leon și Skoda Octavia.
Citește fișele tehnice de gabarit și vezi dacă se potrivește Golf 4 cu Seat Ibiza.
Apoi caută po Wikipedia la Golf 4 și vezi ce modele au fost produse pe acea platformă!

| claudiualin5 explică (pentru romeo78):

Greșit! Acum 10 min am montat geamurile de pe seat ibiza pe golf 4 si s-au potrivit

| romeo78 a răspuns (pentru claudiualin5):

Nu ai specificat din ce an ai modelul Ibiza, dar ai avut și noroc că sunt modele produse de aceeași firmă, iar ambele modele au fost produse într-o perioadă în care se făcea economie!

| EuAsaCred a răspuns:

Nu