| Szasz_Marius_1983 a întrebat:

Salut grup, am și eu o întrebare: Am parcat mașina dar nu am calcat ambreiajul, am călcat frâna, motorul a murit și am simțit miros de plastic topit, am încercat să o pornesc dar nu a mai pornit și mi-a apărut o ertP0562 tensiune slabă

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Mergi cu ea în service.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Posibil o problema electrica grava (nu neaparat scumpa sau dificila), ori legata de alternator, ori de cabluri, ori a decedat bateria.
Nu prea are legatura cu greseala ta, prin care ai oprit motorul.