| Levi123 a întrebat:

Salut Grup, detin vw jetta 1.9 tdi bls 2007, a fost schimbat timoneria la ea,iar cand vreau sa bag viteza a 3, trebuie mereu sa tin putin spre dreapta sa intre, iar uneori merge greu din viteza a 5 sa o aduc pe liber,dar m-am obisnuit cu asta, ce trebuie facut?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" a fost schimbat timoneria... uneori merge greu...ce trebuie facut?"

dă-i-o de cap meșterului (traducere: du-ne inapoi la atelier și spune-i să facă montajul ca lumea)

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cablurile aftermarket de timonerie nu prea se compara cu originalele, din pacate. Poti incerca sa gresezi punctele de frecare ale timoneriei, dar nu stiu daca se va ameliora ceva.
Reglaj nu prea au aceste timonerii, deci daca asa merge de noua, cam asa ramane.