| Catalinnnnnn232 a întrebat:

Salut! Ieri am susținut examenul auto practic, in minutul 23 mi-a tăiat un bou calea, chiar dacă l am văzut nu am apucat sa pun frâna înaintea polițistului, traseul îl dau iar peste 3-4 săptămâni, aveți ceva sfaturi care m ar putea ajuta să trec iar peste emoțiile imense și frica de eșec? M am demoralizat foarte mult din cauza ca am picat fix în ultimul moment din examen, am fost foarte aproape și s-a dus totul pe sfârșit, încă nu pot accepta, ideea ca trebuie să aștept iarăși mă omoara…

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nimic, se mai intampla. Oricum mai ai obligatia sa iei 6 ore de condus, dupa ce ai picat examneul si te-ar ajuta chiar sa iei macar 10 ore, ca sa mai exersezi.
In trafic este vital sa ai atentie distributiva si sa fii pregatit tot timpul s apui frana, ca sa eviti un accident.
Succes la examen!

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Dezvolta reflexul de a frana. Nu tragi de volan, nu faci nimic altceva decat sa pui frana.