| Serghei873817 a întrebat:

Salut.Imi spuneti va rog cum si de ce am nevoie sa leg un subwoofer in masina?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca e subwoofer activ, iti trebuie un cablu gros si lung cam de 5m, de la o siguranta pusa pe borna + de la baterie, pana in portbagaj, si inca o bucata cam de 1m pentru minus, pe care o pui pe un surub al caroseriei de prin portbagaj. Mai pui un cablu de semnal 2RCA la 2RCA, tot de 5m, si ai rezolvat.
Daca e subwoofer pasiv, cablurile sunt aceleasi, dar ai nevoie de o statie, si un cablu cu doua fire si sectiune peste 1mm.
Mai este un fir de remote, pe ala il faci punte intre + si REM, cu intrerupator, sau iei un fir simplu dar cu izolatie buna, si il iei din spatele playerului, pana in statie.

1 răspuns:
| Jrr_Cosmin_1995 a răspuns:

Statie de amplificare, 2 cabluri de intensitate mai mare (unu il legi la bateria mașinii + si - il legi pe masa ) si iti mai trebuie cablul care intră din stația de amplificare in casetofon