| ady18 a întrebat:

Salut, in curand o sa achizitionez un bmw e34, deocamdata nu stiu ce motor/an o sa fie. Cat ma costa inmatricularea pe Bulgaria? Si pe cine stiti in Girugiu ca inmatriculeaza o masina si cu ce pret

29 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Altu care ia cazan mai bătrân ca el si îl înscrie pe Bulgaria să semnalizeze și mai mult foamea rolling on the floor

| ady18 explică (pentru RobertMoon):

Plateste tu impozit la motor de minim 2500, si pe urma comenteaza.
Nu i foame ca nu vreau sa platesc la stat niste sute de lei pe degeaba.
La 12 ani ai tai n am ce sa iti zic, iar la ai mei 16 deja m-am documentat in privinta la bani, degeaba paltesc impozit dac cu bani respectivi nu se face nimic in tara

| RobertMoon a răspuns (pentru ady18):

12 ani ai mei laughing am 24 copile, nu te lua de vârstă dacă ești praf

| ady18 explică (pentru RobertMoon):

Frate cu mentalitatea de o ai, nu ti dau mai mult, dar ma rog. Tu unul ai palti sa zicem 1000 lei anual doar impozitul? De ce sa platesc acesti bani, daca nu fac nimic in tara asta? Gandeste logic, masina va fi achiziotionata din bani mei munciti nu de la mama si tata cum sunt uni invatati, si soresc ca pana la 18 ani masina sa fie una bomba

| RobertMoon a răspuns (pentru ady18):

Cum îmi plătesc facultatea 700€ pe an cred că mi-aș permite să plătesc și impozitul de 1000 lei pe an, dar faci ce vrei cu banii tai, dacă îți trebuie mașină cu motor de 2.5 și n-ai nici vârstă de permis la 16 ani treaba ta happy

| ady18 explică (pentru RobertMoon):

Esti la facultate deci. Facultatea o platesti deoarece iti trebuie o diploma, nu i asa? Sa fi calificat in domeniul acela. Bun.
La masina impozitul il platesc pentru ce? Pentru drumuri de ****? Sa le bag bani in buzunar la corupti din guvern? Nu am vazut din cate mi de masini sunt in Ro sa se construiasca ceva bun in tara asta. Inafara de biserici nimic altceva

| suntserios a răspuns (pentru ady18):

Lasa ma sa ghicesc iti iei un cazan de 20 ani si ramai fara bani de impozit de vrei pe bg?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ady18):

Pe 2500 e 900 lei impozit, deci puțin, gândindu-ne că ți-l permiți
nici pe 3000 nu e enorm, în jur de 2000
O să-ți fie nasol că o înscrii pe Bulgaria, dar dacă oricum are mai mult de 15 ani...e ok

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaa, E34, înscrie-l liniștit pe Bulgaria

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Are în cel mai bun caz 23-24 de anilaughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și o mai vrea și peste 2 ani, probabil s-o folosească ca mașină de orașlaughing))

| ady18 explică (pentru anonim_4396):

Masina de joaca, nnu de oras, sau de daily, am mai avut stiu ce poate, masina o sa coste in jur la vreo 2000 lei maxim

| suntserios a răspuns (pentru ady18):

De unde știi ce poate când tu nici nu ai permis?

| ady18 explică (pentru suntserios):

Unde scrie ca trebuie sa ai permis sa stii sa mergi cu masina? Stau la tara, exista camp, stiu sa merg cu masina foarte bine, si cu remorca dupa mine

| Alfred0703 a răspuns (pentru ady18):

"Plateste tu impozit la motor de minim 2500" - de ce ti-ar trebui motor de "minim 2500" daca nu iti permiti sa platesti. Cumpara-ti un 1.8 benzina sa nu platesti mult. Daca chiar asa de mare-i foamea, cumpara-ti un polo de 1.2, sau nu te lasa cocalarul din tine? Cumpara-ti tigaie de 20 de ani cu motor de "minim 2500" cu tractiune spate la 18 ani sa vad cum iei curbele pe ploaie/zapada. Stai linistit ca nu platesti degeaba. Stai in Romania, conduci in Romania, uzezi drumurile din Romania, poluezi cu tigaia ta de 20 de ani in Romania... atunci plateste impozitul in Romania.

| ady18 explică (pentru Alfred0703):

Esti mai prost ca Dragnea. fa tu mtoro de 1, 2 sau 1, 8 de joaca si mai vorbeste pe urma, ce rahat uzez? la ce drumuri avem se uzeaza stand degeaba, am alte 3 masini la care platesc impozit,, una sta pe dreapta de 4 ani. Si apropo rovigneta este pentru uzarea drumuriilor, staul cu acest impozit nu mi ofera niciun avantaj

| Alfred0703 a răspuns (pentru ady18):

Macar eu stiu sa scriu. Te rog, du-te inapoi la oi/porci sau ce animale ai acolo si lasa internetul.

| ady18 explică (pentru Alfred0703):

Voi astia de la oras sunteti mai tarani ca noi, doar asa ca idee. Si bafta

| Violleta2022 a răspuns:

Inmatricularea se face la RAR, nu la privati!

| ady18 explică (pentru Violleta2022):

Nu mai raspunde daca nu sti. Nu pe Romania, sa o inscriu pe Bulgaria, si daca nu stiai exista intermediari

| Violleta2022 a răspuns (pentru ady18):

Deci, tu ceri smecheri care sa faca ilegalitati, asa-i?

| ady18 explică (pentru Violleta2022):

Nu e ilegalitate. iti ia masina pe platforma si o duce acolo, daca nu ai inmatriculat vreodata, mai bine abtine te

suntserios
| suntserios a răspuns:

In principiu in codul rutier scrie ca ai nevoie de permis sa poti conduce o masina.
il alta ordine de idei nu ai nevoie de motor de 2500 sa mergi pe camp, cum nu ai nevoie nici de masina inmatriculata sa mergi pe camp. Asa ca dilema ta cu inmatriculatul nu are sens

| ady18 explică (pentru suntserios):

E clar. nu intelegi, am zis eu ca o bag pe camp? Am zis ca pe camp am invatat sa merg. las o asa nu esti pe subiect

| suntserios a răspuns (pentru ady18):

Pai ce spanac faci tu cu masina daca nu ai permis? Te uiti la ea si pentru asta ai nevoie de motor de 2.5? Sau crezi ca o poti baga in NFS?

| ady18 explică (pentru suntserios):

Doamneee esti prost rau. O fac de daily sau de joaca, masina achizitionata din bani mei munciti. ce e asa greu de inteles? Are tata permis si o poate conduce, dar mna stim doar sa scriticam nu sa privim si partea buna. Esti total pe dinafara, gandeste asa ca o sa iti manance parlamentul bani degeaba

| suntserios a răspuns (pentru ady18):

Deci tu o conduci pe camp? Deci nu ai nevoie de masina inmatriculata. Iar taica tu are deja 3 masini si sigur nu mai are nevoie de una cu motor de 2.5
Nu mai bine ii zici lui taticul sa nu mai tina masina aia pe care zici tu ca nu o foloseste plateste impozit aiurea?

Parlamentul iar mananca bani, guvernul ii mananca in principiu, dar daca esti asa preocupat de bani de ce taticul tine 3 masini pe care nici nu le foloseste?

| ady18 explică (pentru suntserios):

Am gresit cand am zis 3 masini, de fapt sunt 2 plus o remorcuta, dacia 1300 eeste pe dreapta de 3 ani, o dezmembrez, din bani de ii fac de ep aia cumpar masina mea, capis? o sa fie radiata asta

| ady18 explică:

Ma doare pem ine udneva de ce rahat spui tu acolo. ai report