| MiculFaraon a întrebat:

In Germania se dau km inapoi la masini?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este ilegal sa se dea kilometrajul inapoi. In principiu, ceasurile de kilometrii sunt capsulate si nimeni nu le desface, iar cei care o fac, o fac in mod fraudulos pentru a pacalii oamenii, dar la o simpla verificare se poate vedea ca s-a umblat la ceas.

| DogBarber a răspuns:

Nemții nu fac de obicei astfel de operațiuni, dar ai grija la tot ce ni este de naționalitate germana, în deosebi la polonezi, turci și membri fostei Iugoslavia. Nu sunt Rasist! Din toate națiile sunt oameni bun și din păcate și mai puțin buni. Am constatat personal aceasta situatie trăind acolo peste 20 de ani. Sugestia poți cumpăra de la oricine dar ai grija și cere un test la compresia motorului. Nu costa o avere e foarte ieftin dar eviți mari dispiaceri după. Deci răspunsul este da și ai grija. Stima

| Sarcopt a răspuns:

Peste tot se dau km înapoi, singura posibilitate este să margi cu ea la test, ca să-ți spună dacă sunt reali sau nu.