Întrebare recomandată | Nelly15 a întrebat:

În primul rând chiar îmi cer scuze, sincer, dacă am ales greșit categoria, totodată nu găseam una mai potrivită deci cam așa stă treaba. Am un fel de mică problemă, legată de bicicleta mea, mai mult o nelămurire: am o bicicletă, nu e cine știe ce, probabil ceva ieftin, deși îmi plac mult bicicletele nu m-am axat pe ele și nici nu le cunosc prea bine (ceva de la the first Bike, tnt, etc): Nu-mi place deloc ghidonul și mă gândeam dacă se poate face ceva în legătură cu asta, când era mai "nouă", avea un fel de burete acolo de mâner de unde ții, dar fiind material prost s-a rupt cu timpul. Acum arată foarte gol și urât și zici că-i ultimul jaf luat de la colț (deși nu le am cu bicicletele deci nu-mi prea pot da cu părerea.)
Am o poză:. https://imgur.com/gallery/UVqzbH5
Credeți că se poate cumpăra ceva, un fel de "husă" care sa vină în părți și să acopere părți importante din ghidon? Eventual și frâne noi și altele. Sau trebuie schimbat / se poate schimba ghidonul în întregime? Și asta-i o variantă. Am căutat câte ceva pe net dar nu știam caută problema pe scurt, găseam doar ghidoane separat.

Mulțumesc pentru timpul acordat, dau funda!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se gasesc sa cumperi.
Dar trebuie sa stii dimensiunea, cat de groasa e bara aia.
https://www.google.com/......ttps?/aclk

cat despre rugina, poti sa il cureti si il vopsesti alb. cu spray, apoi ceva lac, 3-4 straturi. Dar trebuie sa-l smirgeluiesti bine sa prinda vopseaua pe el.
Si pui mansoane negre, si faci si jentile albe, si o sa se vada misto.
Un tub de spray de vopsea e 5 lei, si daca stii sa vopsesti, iese blana.
Asta ca o solutie pentru rugina aia.

| TheCrusader a răspuns:

Sunt destul de sigur exista ce cauti. Daca, totusi, nu gasesti infasoara niste banda adeziva colorata pe bare.(s-ar potrivi negru).

| BeaTMaN696 a răspuns:

Daca ai decathlon la tine in oras sau daca stai la sat in orasul cel mai apropiat, iti recomand sa mergi acolo ca ei te pot ajuta cu orice ai nevoie in mare parte