| SchooB a întrebat:

In seara asta am lovit mașina unui prieten. Mașina mea era parcata pe dreapta si in spate mașina prietenului. Am dat cu spatele si mi-a alunecat piciorul de pe frână și am intrat cu cârligul in numărul lui. Numărul s-a îndoit puțin iar când l-am dat jos, bara nu era atinsa.
Ce ar trebui sa fac?
I-am spus ca ii plătesc eu numărul.
E nevoie sa apelam la poliție sau sa facem amiabila?
Își poate schimba numerele ca fiind deteriorate sau o sa il ia la întrebări despre îndoitură?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Daca el este proprietar pe acte, isi ia actele, buletinu, si se duce la ghiseul de inmatriculari unde solicita eliberarea unor numere noi, tot acolo va trebui sa le predea pe cele vechi, nu stiu exact cat va trebui sa plateasca pentru ele, dar nu cred ca va trece de 100 de lei.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ii indrepti numarul si il pui la loc. Daca nu are el alte pretentii si daca nu a sarit vopseaua de pe el.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu un ciocan de lemn sau cauciuc indrepti numarul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Numarul se indreapta, e o bucata de tabla

| Ionut_Balan_1987 a răspuns:

Este doar la numere si poate sa cumpere alta si nu costa mult nu iti fa probleme