| anonim_4396 a întrebat:

Intr-o luna am programare la RAR si am cateva intrebari.
Masina a fost adusa din Germania pe platforma, fara itp sau ceva.Am scos numerele rosii si urmeaza RAR ul.Imi trebuie itp inainte de a merge la RAR? Sau imi face atunci? Pe langa asta am o problema la motor, tremura destul de tare si as vrea sa stiu daca ma poate pica din cauza asta(am check aprins in bord).
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Odată cu omologarea se face si ITP la RAR. Nu prea are cum sa treacă cu check engine aprins si nici nu este indicat sa circuli așa.

1 răspuns:
| xerxes1 a răspuns:

Te pica.
Du-te la mecanic si nu este nevoie de ITP.
La RAR se face ITP ca la carte daca nu dai spaga.